SON DAKİKA

Viranşehir Haberleri,Viranşehir Son Dakika Haberleri
reklam

Suruç’ta Sayaçlar Direğe Çıktı,

Bu haber 17 Ocak 2018 - 8:38 'de eklendi ve 303 views kez görüntülendi.
Suruç’ta Sayaçlar Direğe Çıktı,

reklam

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde DEDAŞ, kaçak elektrik kullanımı önlemek için sayaçları 8 metrelik direklerin tepesine çıkardı. Kaçak elektrik oranı yüzde 50 oranında düştü. Bu uygulamayla aboneler direğin tepesine çıkıp sayaçlarla oynama yapamıyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), Suruç İlçesinde abonelere ait elektrik okuma sayaçlarını 8 metre yüksekliğindeki direklerin en yüksek noktasında monte edilen bir kutu içine taşıdı. Bu uygulama bazı kişilerin tepkisine neden oldu. Vatandaşlar  “Sayaçlarımızı takip edemiyoruz”’ derken söz konusu uygulamanın ilçe de görüntü kirliliğine de neden olması dikkat çekiyor.

Bu arada DEDAŞ, kaçak kullanımı önlemek için sayaçları 8 metrelik direklere çıkarması Suruç’ta yüzde 90 oranında tamamlandı. DEDAŞ bu uygulamayla uzaktan okuma yapılabiliniyor, hem de yaşanabilecek bir arızada uzaktan müdahale ile buraya elektrik verilebiliyor.  Daha önce bir çok köy yolu zorlu kış şartlarında arıza olduğu zaman yada köy yolu kapandığı için ekipler köye gidemiyordu. Ama bu sistemle ekipler köye gitmeden arızaya uzaktan müdahale ederek sorunu çözebiliyor.

reklam
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA